Warning: assert() [function.assert]: Assertion failed in /home/chefcret/public_html/libraries/loader.php on line 3
ME EΠΙΤΥΧΙΑ Ο 8ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ
Δευτέρα 20, Νοέμβριος 2017
   
Text Size

ME EΠΙΤΥΧΙΑ Ο 8ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

ME EΠΙΤΥΧΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΣΧΗ ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
Ο 8ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ, ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ &
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ, ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ & ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ

   Με μεγάλη επιτυχία έληξε ο 8ος Διαγωνισμός Κρητικής Μαγειρικής,Ζαχαροπλαστικής
& Καλλιτεχνικής Δημιουργίας,Μεσογειακής & Διεθνούς Κουζίνας που πραγματοποιήθηκε
από 2-5 Μαρτίου 2012 στο Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο Κρήτης με την υποστήριξη του
Επιμελητηρίου Ηρακλείου,του Παγκρήτιου Συλλόγου Διευθυντών Ξενοδοχείων
και της Άλφα Εκθεσιακής.
   Παράλληλα με τον Διαγωνισμό διοργανώθηκε από την Άλφα Εκθεσιακή στον ίδιο χώρο
του Διεθνούς Εκθεσιακού Κέντρου Κρήτης η 12η Πανελλήνια Έκθεση Τροφίμων-
Ποτών-Αρτοποιίας-Ζαχαροπλαστικής,Ξενοδοχειακού κι Επαγγελματικού Εξοπλισμού.
   Κατά τη διάρκεια του Διαγωνισμού πραγματοποιήθηκαν πολλές
παράλληλες εκδηλώσεις:
   Τυροκόμηση ζωντανά από τυροκόμους των Ζωνιανών,Παρουσίαση
Αρχαίου Κρητικού Γλυκού,του «Γάστρην»,παρουσιάσεις από εταιρείες όπως η Unilever
που πραγματοποίησε παρουσίαση προϊόντων,η Provil που παρουσίασε «Mαρινάδες»,
παρουσίαση σχετικά με την «Χρήση ελαιολάδου στην κουζίνα» από τον κ.Λυράκη
(Οικογένεια Λυράκη ΑΕΒΕ),παρουσιάσεις από συλλόγους,ομιλίες:προέδρου Παγκρήτιου
Συλλόγου Διευθυντών Ξενοδοχείων με θέμα:«Γαστρονομία της Κρήτης και Τουρισμός»,
του κ.Στεφανάκη Αλέκου Δόκτορα Κτηνιατρικής και Προέδρου ΓΕΩΤΕΕ με θέμα:
«Προϊόντα του Πρωτογενή Τομέα και Κρητική Κουζίνα» και πολλές άλλες.
   Οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 150 σε αριθμό ενώ αρκετοί ήταν και οι
επισκέπτες που παρεβρέθηκαν στο Διαγωνισμό.
   Η Λέσχη Αρχιμαγείρων Κρήτης ευχαριστεί τους χορηγούς,τα μέλη
της Λέσχης,όλους τους διαγωνιζόμενους επαγγελματίες και μαθητές,
καθώς και όλους όσους βοήθησαν υλικά και ηθικά στην επιτυχή
διεξαγωγή του Διαγωνισμού αυτού κι ευελπιστεί και σε μελλοντικές
συνεργασίες σε παρόμοιες εκδηλώσεις.

ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ  8ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ, ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ
& ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ, ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ & ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ

 Οι νικητές ανά κατηγορία είναι:

 Κατηγορία Α-1: Έτοιμες Καλλιτεχνικές Δημιουργίες –Décor
Χρυσό μετάλλιο: Γιεπρεμιάν Ρόζα (Καppa studies)
Aργυρό μετάλλιο: Δασκαλάκης Κωνσταντίνος (Kappa studies)
Xάλκινο μετάλλιο: Αλυσανδράκης Κωνσταντίνος (Kappa studies)
Κατηγορία Α-2: Zεστό πιάτο σούπα (συνδυασμός λαχανικών & ψαριού)
Χρυσό μετάλλιο: Καγιολόας Διονύσης
Αργυρό μετάλλιο: Τeymour Shikhaliyev
Xάλκινο μετάλλιο:Γιακουμάκης Γεώργιος

Κατηγορία Α-3 : Ζεστό γλυκό
Χρυσό μετάλλιο:Καλαϊτζάκης Μανώλης
Αργυρό μετάλλιο: Shemidzade Agakerim

Κατηγορία  Α-4: Ζεστό πιάτο αρνί
Χρυσό μετάλλιο: Δόσης Σπύρος
Αργυρό μετάλλιο: Καστανάκης Μανώλης
Χάλκινο μετάλλιο: Fegan Agayev

Κατηγορία Α-5: Ζεστό πιάτο με λαχανικά και χόρτα εποχής (με χρήση ελαιολάδου)
Χρυσό μετάλλιο: Βούλγαρη Κωνσταντίνα (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)
Αργυρό μετάλλιο:Κουσουνής Μαρίνος (Kappa studies)
Χάλκινο μετάλλιο: Μιχαλόπουλος Αντρέας ((Kappa studies)/Υφαντίδης Γιάννης (Hotelier)
Kατηγορία Α-6: Ζεστό πιάτο (συνδυασμός αρνιού & οσπρίων)
Χρυσό μετάλλιο: Βούλγαρη Κωνσταντίνα (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)/ Παιδαράκης Ελευθέριος (Ηοtelier)/Λιαπάκης Γιάννης (μαθητής Δημοτικού)
Αργυρό μετάλλιο:Μαυράκης Γ./Καρακατσάνης/Τσομπανάκης/Πλαϊτάκη Μαρία (ΙΕΚ Ηρακλείου)
Χάλκινο μετάλλιο:Γρυντάκη Μαρία-Ελένη (EΠΑΣ ΟΑΕΔ)
Kατηγορία Β-3 (ΜΑΘΗΤΕΣ):Zεστό πιάτο από φρέσκο ψάρι
Χρυσό μετάλλιο:Berberi Klodjana (Hotelier)/Βούλγαρη Κωνσταντίνα (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)/Μπακάλης Ιωάννης (Les Chefs ML)
Αργυρό μετάλλιο:Tριανταφύλλου Απόστολος (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)/ Μαυράκης Ιωάννης (Kappa studies)/Αλυσανδράκης Κων/νος (Kappa studies)
Χάλκινο μετάλλιο:Αργυρουδάκης Παναγιώτης (ΟΤΕΚ Ηρακλείου) / Κολοκυθάς Στυλιανός (Ηοtelier),Ιακωβίδου Σταυρούλα (ΙΕΚ ΟΤΕΚ),Κουντουράς Νικόλαος (Kappa studies)
Κατηγορία Β-4 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):Πιάτο συνδυασμός (μοσχάρι-χοιρινό) με ζεστή σαλάτα
Χρυσό μετάλλιο:Κωνσταντινίδης Αντώνης
Αργυρό μετάλλιο:Δρακόπουλος Συμεών-Βασίλειος
Κατηγορία Β-5 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):Ζεστό πιάτο (συνδυασμός) φρέσκων ζυμαρικών με ψάρι ή γαρίδες ή οστρακόδερμα.
Χρυσό μετάλλιο:Ashurov Aga/Teymour Shikhaliv
Αργυρό μετάλλιο:Agakerim Shemidzade/Πατρώνιας Εμμανουήλ
Χάλικνο μετάλλιο:Fegan Agayev
Κατηγορία Β-6:ΟΜΑΔΙΚΟ ΜΑΘΗΤΩΝ:Πρώτο πιάτο,Δεύτερο πιάτο, Σαλάτα,Γλυκό
 Χρυσό μετάλλιο:ΟΤΕΚ ΕΠΑΣ Ηρακλείου:Μπικάκης Γεώργιος,Μαρκίδης Μανώλης, Παπαδοσπυριδάκης Κων/νος,Αλιφιεράκης Γιώργος
Αργυρό μετάλλιο: (Hotelier): Ζαχαριάκη Θ.,Τοmani A.,Πατσουράκη Α.,Κοτζαμάνη Βασιλική / (Καppa studies) :Αναπολιωτάκη Α.,Αγγελοπούλου Ε., Κουκουριτάκης Κ.,Δασκαλάκης Κ.
Χάλκινο μετάλλιο:ΟΤΕΚ ΕΠΑΣ Ηρακλείου:Βεστάκης Γ.,Βεϊζης Ρ.,Φλουρή Ε., Χαιρέτης/ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ΧΑΝΙΩΝ:Μανιουδάκης Μ.,Μανατάκης Μ.,Κοτσολάκης Ι.,Μανωλικάκης Γ.
Κατηγορία  Γ-1 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):Σαλάτα με εσπεριδοειδή και ζεστό τυρί
Χρυσό μετάλλιο:Σφακάκης Μανώλης
Αργυρό μετάλλιο:Κοτσίνης Ρωμαίος
Χάλκινο μετάλλιο:Σχοινάκης Νικόλαος

Κατηγορία Γ-2 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):Παραδοσιακό τοπικό παρασκεύασμα από τις χώρες της Μεσογείου
Χρυσό μετάλλιο:Θεοφάνης Μαϊκαντής/Ζαχαρίας Ξενικάκης
Αργυρό μετάλλιο:Λεωνίδου Βασίλης
Χάλκινο μετάλλιο:Ανδρεάδης Αναστάσιος/Πλουμή Μαρία
Κατηγορία  Γ-3 (ΜΑΘΗΤΕΣ):Ζεστό πιάτο με κουνέλι
Χρυσό μετάλλιο:Ζαχαριάκη Θέλμα (Hotelier) /:Κουτάντου Αλίκη (Kappa studies)
Αργυρό μετάλλιο:Κανατέλιας Κυριάκος (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)/Βούλγαρη Κων/να (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)
Χάλκινο μετάλλιο:Ψώνης Φώτιος (Hotelier) / Μπικάκης Γιώργος (ΕΠΑΣ ΟΤΕΚ)

Κατηγορία Γ-5 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):(Show) Καλλιτεχνικές δημιουργίες φρέσκων φρούτων & λαχανικών
Χρυσό μετάλλιο:Λειβαδιωτάκη Καλιρρόη
Αργυρό μετάλλιο:Μπουμπουνάρα Βασιλική

Κατηγορία  Γ-6 (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ):Κρύο γλυκό
Χρυσό μετάλλιο:Κλάδος Νικόλαος
Αργυρό μετάλλιο:Μπουσούλης Μάκης
Χάλκινο μετάλλιο:Aga Ashurov

ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ

ADS

ΦΟΡΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ