Πέμπτη 22, Ιούνιος 2017
   
Text Size

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

header

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με επιτυχία έληξε η 5η Γαστρονομική Συνάντηση Κρητικής Παραδοσιακής Μαγειρικής που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 9,10 & 11 Νοεμβρίου 2012 στον Άγιο Νικόλαο με μεγάλη συμμετοχή από μαθητές δημοτικών-γυμνασίων,ιδιωτικών και δημόσιων σχολών μαγειρικής τέχνης, επαγγελματίες,πολιτιστικούς συλλόγους,Καπή και νοικοκυρές..Στο χώρο διεξαγωγής του Διαγωνισμού υπήρξε Έκθεση Τροφίμων και Ποτών από τοπικούς εκθέτες του Λασιθίου,την οποία επισκέφθηκε πλήθος κόσμου.Ο Διαγωνισμός άφησε ευχάριστες εντυπώσεις κι ευχή όλων να επαναλειφθεί κι άλλη φορά με επιτυχία.

Οι νικητές της 5ης Γστρονομικής Συνάντησης Κρητικής Παραδοσιακής Μαγειρικής ανά κατηγορία και ημέρα είναι:

 

Ημέρα Παρασκευή 9/11/2012

Κατηγορία Α-1:

Χρυσό μετάλλιο:Μιχαλοδημητράκης Νικόλαος (Ειδικό Εργαστήριο Επάγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης Αγίου Νικολάου)

Αργυρό μετάλλιο:Λυράκη Ειρήνη (3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου)

Χάλκινο μετάλλιο:Τσαμάνδουρας Στάθης (Ειδικό Εργαστήριο Επάγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης Αγίου Νικολάου)

Κατηγορία Α-2:

Χρυσό μετάλλιο:Τάση Άλφρεντ (Ειδικό Εργαστήριο Επάγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης Αγίου Νικολάου)

Αργυρό μετάλλιο:Ταμπουρατζής Ιωάννης (Ειδικό Εργαστήριο Επάγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης Αγίου Νικολάου)

Χάλκινο μετάλλιο:-

Κατηγορία Β-1:

Χρυσό μετάλλιο:Δερμιτζάκη Ανθούλα

Αργυρό μετάλλιο:Χάσικος Μιχάλης

Χάλκινο μετάλλιο:Βούλγαρη Κωνσταντίνα

Κατηγορία Γ-1:

Χρυσό μετάλλιο:Koυκάκη Άννα (Hotelier)

Αργυρό μετάλλιο:Αγγελοπούλου Ευρυδίκη (Καppa studies)

Χάλκινο μετάλλιο:Κουσουνής Μαρίνος (Kappa studies)

Κατηγορία Γ-2:

Χρυσό μετάλλιο:Πατσουράκης Παναγιώτης (Kappa studies)

Αργυρό μετάλλιο:Σημαιάκης Γιώργος (Kappa studies),Δανελάκης Μανώλης (Kappa studies),Περάκης Νικόλαος (ΙΕΚ ΟΤΕΚ Ηρακλείου)

Χάλκινο μετάλλιο:Οικονομάκης Γιώργος (Kappa studies),Σχοιναράκη Ευγενία (ΟΤΕΚ Ηρακλείου),Υφαντίδης Ιωάννης (Hotelier),Koυσουνής Μαρίνος (Kappa studies)

Κατηγορία Γ-3:

Χρυσό μετάλλιο:Κωλετάκη Αργυρώ (Καppa studies)

Αργυρό μετάλλιο:Μαυρογένης Ορφέας (Hotelier)

Χάλκινο μετάλλιο:Γρέβελη Ελευθερία (Kappa studies)

Ημέρα Σάββατο 10/11/2012

Κατηγορία Δ-1:

Χρυσό μετάλλιο:Αναπτυξιακός Σύλλογος Σισσίου:κες Τζανάκη-Κοσμαδάκη Ελένη, Βαφειάδη Καλλιόπη,Ζερβάκη Αγάπη

Αργυρό μετάλλιο:

Κατηγορία Δ-2:

Χρυσό μετάλλιο: Αναπτυξιακός Σύλλογος Σισσίου: κες Τζανάκη-Κοσμαδάκη Ελένη, Βαφειάδη Καλλιόπη,Ζερβάκη Αγάπη

Αργυρό μετάλλιο:Καπή Νεάπολης::κα Φαρσάρη Μαρία

Κατηγορία Δ-3:

Χρυσό μετάλλιο: Αναπτυξιακός Σύλλογος Σισσίου: κες Τζανάκη-Κοσμαδάκη Ελένη, Βαφειάδη Καλλιόπη,Ζερβάκη Αγάπη

Αργυρό μετάλλιο:Πολιτιστικός Σύλλογος Χουμεριάκου:κα Κατρίνη Λυδία

Κατηγορία Ε-1:

Χρυσό μετάλλιο:Μαρκάκης Εμμανουήλ (1ο Δημοτικό Σχολείο Αλικαρνασσού)-Φαζός Γεώργιος (2ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου)

Αργυρό μετάλλιο:Μπάχα Ματέο-Τρυπάκης Νικόλαος (Ειδικό Εργαστήριο Επάγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης Αγίου Νικολάου) /Λυράκη Ειρήνη-Κτενιαδάκη Μελίνα (3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου)

Χάλκινο μετάλλιο:Τσουμπού Ηλέκτρα-Μιχοπούλου Ελπίδα (3ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου)

Κατηγορία Ε-2:

Χρυσό μετάλλιο:

Αργυρό μετάλλιο:

Κατηγορία ΣΤ-1:

Χρυσό μετάλλιο

Αργυρό μετάλλιο:

Κατηγορία ΣΤ-2:

Χρυσό μετάλλιο

Αργυρό μετάλλιο:

Κατηγορία ΣΤ-3:

Χρυσό μετάλλιο

Αργυρό μετάλλιο:

Κατηγορία Ζ-1:

Χρυσό μετάλλιο και Κρητικός Σεφ της χρονιάς 2013:Ζαχαριάς Αλέξανδρος

Αργυρό μετάλλιο:Λαμπρινίδης Πέτρος

Χάλκινο μετάλλιο:Γενειατάκης Μανώλης

 

footer

ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ

ADS

ΦΟΡΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ