Τετάρτη 26, Ιούλιος 2017
   
Text Size

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 8/2/2016

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ 1ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ GREEK CHEF 2016 ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ
ΤΗΣ 3ης ΕΞΠΟΤΡΟΦ 29/01/2016-01/02/2016 ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
 
1η Ημέρα Παρασκευή 29/01/2016
 
ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ
ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Α-1 Έτοιμο σκάλισμα σε λαχανικά και φρούτα με θέμα την Ελληνική Γη
Απλή συμμετοχή διαγωνιζομένων-δεν δόθηκε μετάλλιο

Κατηγορία Α-11 Έτοιμο σκάλισμα σε «Σκληρό κίτρινο τυρί» (ελεύθερο θέμα)
Χρυσό μετάλλιο:Βιρβιλή Σωτηρία ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας
Αργυρό μετάλλιο:Μελετιάδου Ιωάννη ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας/Κράντου Φωτεινή ΙΕΚ
ΞΥΝΗ Αθήνας
Χάλκινο μετάλλιο:Πάτσο Ευαγγελία ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας

Κατηγορία Α-12 Έτοιμες παρουσιάσεις με θέμα τη Σοκολάτα:«Ανάδειξη Ελληνικού
Πολιτισμού»
Χρυσό μετάλλιο:Κορδαλή Γεωργία ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας
Αργυρό μετάλλιο:Γκατζή Ειρήνη ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας
Χάλκινο μετάλλιο:Γκατσάρα Φωτεινή ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία B-1 Μικρό μενού (2 πιάτων) από ομάδα σπουδαστών (2 ατόμων):1ο πι
Χρυσό μετάλλιο:Γκότσης Βλάσης-Οκτάρας Φανούρης-Αθανάσιος Δημόσιο ΙΕΚ
Πάτρας
Αργυρό μετάλλιο:Γεωργίου Βασίλης-Ποιμενίδης Άγγελος ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας
Χάλκινο μετάλλιο:Χαρίτος Στέφανος-Παππάς Άγγελος ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων/
Γκάμπου Ελένη-Χαχούδη Νικολίτσα 1ο ΙΕΚ Βόλου

2η Ημέρα Σάββατο 30/01/2016

ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ
ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Γ11 Έτοιμη κατασκευή με θέμα το “Βούτυρο” (ελεύθερο θέμα)
Χρυσό μετάλλιο:Μιχαλακοπούλου Μαρίνα ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας
Αργυρό μετάλλιο:Kαμπιώτη Αθηνά ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας/Ρίσκαλη Αφροδίτη ΙΕΚ ΞΥΝΗ
Αθήνας

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Δ1 Ζεστό πιάτο συνδυασμός φρέσκου ζυμαρικού με θαλασσινά
Χρυσό μετάλλιο:Kολιγλιάτης Άγγελος
Αργυρό μετάλλιο:Γιουβαντσούδη Ευθαλία

Κατηγορία Δ2 Πιάτο με θέμα «Γλυκό εστιατορίου»
Χρυσό μετάλλιο:Καζιάνης Στέφανος
Αργυρό μετάλλιο:Βούλγαρη Κωνσταντίνα
Χάλκινο μετάλλιο:Κωστάκη Λάουρα

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ
Κατηγορία Ε1 Ζεστό πιάτο συνδυασμός Ελληνικών οσπρίων με Χοιρινό κρέας
Χρυσό μετάλλιο:Μπεντέβη Δήμητρα MBS Ρεθύμνου/Κουτροπούλου Χρυσάνθη ΙΕΚ
ΟΡΙΖΩΝ Καλαμάτας
Αργυρό μετάλλιο:Kόμνου Ελένη ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Αθήνας
Χάλκινο μετάλλιο:Μουσδράκη Μαρία Mιλλένιουμ ΚΕΑΣ ΞΥΝΗ Νέα Μουδανιά
Χαλκιδικής/Μαυρίκη Σοφία Mιλλένιουμ ΚΕΑΣ ΞΥΝΗ Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής/
Λιαπάκης Γιάννης Μαθητής Γυμνασίου

Κατηγορία Ε-2 Πιάτο με θέμα την Ελληνική Σαλάτα
Χρυσό μετάλλιο:Χαλκίδης Παναγιώτης ΙΕΚ ΞΥΝΗ Θεσσαλονίκης/Τζομάκας Χρήστος
ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας/Βουργουντζή Ειρήνη ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας/Χριστουλάκης Αντώνιος
MBS Ρεθύμνου
Αργυρό μετάλλιο:Μπεσίκου Χρήστος MBS Ρεθύμνου/Μήτρου Πασχαλιά MBS
Ρεθύμνου/Στεργιανή Γκάνα ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας
Χάλκινο μετάλλιο:Kontagini Kristo Μιλλένιουμ ΚΕΑΣ ΞΥΝΗ Νέα Μουδανιά/Ζebi
Armelin ΙΕΚ Βολταίρος Κοζάνη/Μουλλάϊ Εσμεράλντο ΙΕΚ Βολταίρος Κοζάνη/
Ζαρκαδούλα Σταυρούλα ΙΕΚ Γαλαξειδίου/Λιώπας Στέλιος Μιλλένιουμ ΚΕΑΣ ΞΥΝΗ
Νέα Μουδανιά

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ/ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

Κατηγορία ΣΤ1 Ζεστό πιάτο με θέμα «Σούπες της Μεσογείου» με ψάρι ή
θαλασσινά ή οστρακόδερμα ή συνδυασμός αυτών
Χρυσό μετάλλιο:Κολιγλιάτης Άγγελος/Βρυθιάς Αλέξανδρος
Αργυρό μετάλλιο:Βαλασάκης Ιωάννης/Βούλγαρη Κωνσταντίνα
Χάλκινο μετάλλιο:Πουρσανίδης Αναστάσιος/Καλογερίδης Γεώργιος

3η Ημέρα Κυριακή 31/01/2016

ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ/CATERING/
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ

Κατηγορία Ζ-1 Παρουσίαση «Τούρτας» (Γάμου ή Βάπτισης)
Χρυσό μετάλλιο:Καζιάνης Στέφανος
Αργυρό μετάλλιο:Μάλλιου Χριστίνα
Χάλκινο μετάλλιο:Βασιλειάδου Κατερίνα

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Η-1 Ζωντανό σκάλισμα σε λαχανικά και φρούτα με θέμα την Ελληνική
Γη
Χρυσό μετάλλιο:Σιούλας Αναστάσιος ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων
Αργυρό μετάλλιο:Kasi Arnold Ylli ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας

Κατηγορία Θ-1 «Ελληνικό Μενού 4 πιάτων» (Ορεκτικό-Κύριο πιάτο-Σαλάτα-
Επιδόρπιο)
Χρυσό μετάλλιο:Στραγάλη Μαρία-Τσίπα Μαρία-Ρεγγίνας Θεόδωρος-Ντούσης
Ευθύμιος ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων/Μήτρου Πασχαλιά-Μπεντέβη Δήμητρα-
Παπαγιαννάκη Νεκταρία-Χνάρη Κωνσταντίνα MBS Ρεθύμνου
Αργυρό μετάλλιο:Κόλλια Ευαγγελία-Κολινιάτη Γαρυφαλιά-Λαμπροπούλου
Κλημεντίνη-Κόλλιας Άγγελος/Γαβανάς Μιχάλης-Βεισδάρη Άννα-Μούρλας Γιώργος-
Αρβανιτάκη Δήμητρα ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας
Χάλκινο μετάλλιο:Παγώνης Μιχάλης-Γιαπιτζόγλου Γιάννης-Χαζάπης Θεόδωρος-
Πελεκάσης Παναγιώτης ΙΕΚ ΞΥΝΗ Γλυφάδας/Κουτροπούλου Χρυσάνθη-Kontagini
Kristo-Μπατσικούρας Νικήτας-Φουρτούνη Σταυρούλα ΙΕΚ ΟΡΙΖΩΝ Καλαμάτας/
Γκρίντζου Ακριβή-Νταλιάνη Γεωργία-Ζαρκαδούλα Σταυρούλα-Μπαλαμπάνης
Διονύσιος ΙΕΚ Γαλαξειδίου

Κατηγορία Κ1 Ζεστό πιάτο με θέμα το «Ψάρι»
Χρυσό μετάλλιο:Koυρμουλή Μαρίνα KAPPA STUDIES/Μπατσικούρας Νικήτας IEK
OΡΙΖΩΝ Καλαμάτας/Δρίβας Νικόλαος ΙΕΚ Γαλαξειδίου
Αργυρό μετάλλιο:Μασμανίδου Χριστίνα ΙΕΚ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ Αλεξανδρούπολης/
Λάμπρος Κώστας ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ Ιωαννίνων/Φραντζεσκάκης Σταύρος MBS Ρεθύμνου
Χάλκινο μετάλλιο:Mάστορας Βασίλειος ΙΕΚ ΑΚΜΗ Αθήνας/Πάτσο Ευαγγελία ΙΕΚ
ΞΥΝΗ Αθήνας/Ιερωνυμάκης Ιερώνυμος ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας

1ος GREEK CHEF ΕΞΠΟΤΡΟΦ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Λ-1 Καλάθι με άγνωστα υλικά (κοινό για όλους) 1 βασικό υλικό και 6
επιπλέον υλικά
Χρυσό μετάλλιο-Greek chef 2016:Ψωμόπουλος Σταύρος
Αργυρό μετάλλιο:Βούλγαρη Κωνσταντίνα
Χάλκινο μετάλλιο:Βαλασάκης Ιωάννης


ΧΟΡΗΓΟΙ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ

ADS

ΦΟΡΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ